Nakupování

Plavání pouze v čisté vodě

Hodně lidí uvažuje nad koupí bazénu, avšak málokdo se nakonec rozhodne pozitivně. Doba je totiž zlá a bazény nejsou zrovna nejlevnější záležitostí pod sluncem. Některé vodní plochy mohou klidně vyjít i na několik stovek korun, v těch nejhorších případech dokonce i na miliony. Tak daleko však není potřeba zacházet, ono to jde i levněji. Také menší zapuštěné bazény se dají používat pro plavání, avšak musí být vybaveny protiproudem. Ten se dá nastavit tak, aby byl proud tak akorát. Díky tomu se jedná o zařízení, které dokáží využít jak začátečníci, tak i zdatnější plavci.

Čtvercový bazén

Mít v bazénu protiproud je samozřejmě super, avšak jsou i důležitější věci. Jednou z těch nejzásadnějších je čistota vody. Stojatá voda se totiž docela rychle znečistí, hlavně tedy během koupací sezóny, kdy obvykle panují venku vedra. Proto je nezbytné k její kultivaci pořídit vhodné chemické přípravky.

Delfíni

Široký výběr

Možností, jak udržovat bazénovou vodu v čistotě, je docela dost. asi tím nejpoužívanějším prostředkem nejen u nás, ale obecně ve střední Evropě je chlór. Kdysi se tato látka používala jako bojový plyn, dnes je daleko prospěšnější. V malém množství totiž dokáže likvidovat sinice a další ošklivosti, které se mohou ve vodě usadit. Problém chlóru spočívá v tom, že může působit na lidi dráždivě. Někteří pak mají svědivou kůži, potažmo problémy se spojivkami. Naštěstí existují i jiné možnosti, například kyslíkové tablety. Ty jsou víceméně stejně účinné jako chlór, avšak musí se podávat ve vyšších dávkách. Proto se tento druh dezinfekce může prodražit. Další možností je pak mořská sůl. Ta je vysoce efektivní a zároveň mnoho nestojí. Aby ovšem fungovala podle předpokladů, musí se zkombinovat s vhodnou solonizační jednotkou.

Snadné řešení

Kdo nechce moc utrácet, může kvalitu vody podpořit třeba vhodnou bazénovou plachtou. Ta moc nestojí a je docela efektivní.