Nakupování

Zateplujeme rekreační objekt


Rekreační chaty disponují tolika výhodami, že bychom tu popsali spoustu stran textu, kdybychom je chtěli všechny vyjmenovat. Kromě bližšího kontaktu s přírodou a klidu a pohody, takřka bez stresu, se jedná i o některé technické vymoženosti, s nimiž nelze počítat v městských bytech. Především máme na mysli úsporu za vytápění, jestliže vsadíme na topení dřevem v krbu či krbových kamnech.

zateplování polystyrenem

Aby nedocházelo ke zbytečnému úniku tepla skrze zdivo, vyplatí se jej zateplit. Svůj význam to má jak u zděných chat z cihel, kamene, pórobetonových tvárnic či dutých cihel Porotherm, tak i u dřevěných objektů. Zesílením stěny a zateplením polystyrenem 100 mm s cenou dle platného ceníku srazíte na minimum platby za energie, a to rozhodně není zanedbatelná položka v rodinném rozpočtu.

stavební materiál

Využijte armovací pletivo Restilen – až budete omítat zateplenou vrstvu polystyrenových desek, může se vám tu hodit armovací pletivo, které se postará o lepší soudržnost materiálu a pevnost vápenné omítky. Pletivo lze využít pro práce v exteriéru i ve vnitřních prostorách, výhodné je zejména u větších ploch, kde mívá omítka tendenci k praskání a odlupování.

Kotevní systém Spiral Anksys – polystyrenovou izolaci je třeba také vhodným způsobem ukotvit do zdiva, a k tomu výborně poslouží injektážní kotvy Spiral Anksys. Pevnost a stabilita kotev hraje zásadní roli u každé stavby, je to základ, od kterého se odvíjí úspěch při zateplování obvodových stěn, stropů, podlah a příček.

Topení v podlaze – chcete-li ještě více ušetřit a mít doma komfortnější způsob vytápění, pak vsaďte na podlahové topení. V současné době se staví i suchým systémem pomocí systémových polystyrenových desek s otvory pro topné potrubí. Systémové desky lze pak pouze doplnit cementovláknitými pochozími deskami a na ně se pak už jen pokládá kročejová izolace a vhodná podlahová krytina, a to vše bez nutnosti zalévání podlahy do betonu.