Děti

Děti někdy chtějí držet za ruku

Pokud je něco, co děti někdy vyžadují, pak je to to, že chtějí držet za ruku. Je jedno, jestli maminky nebo tatínka, ale chtějí se někoho chytit a držet se.

Pokud vaše dítě něco takového vyžaduje, bylo by vhodné, pokud byste něco takového dítěti splnili. To, že vás dítě požádá, jestli jej můžete chytit za ruku, není rozhodně nic špatného a to už jen proto, že díky něčemu takovému se dítě může kolikrát cítit bezpečněji, což někdy děti potřebují.

dvě ruce

Jsou děti, které se nikdy nikoho nechytají za ruku, ale jsou i takové, které ano a které se díky tomu cítí daleko lépe. Je možné, že i vaše dítě se bude cítit mnohem lépe, pokud se vás bude moct chytit, takže by to nemělo být z vaší strany o tom, že jej za ruku nechytíte a ještě dodáte, že je vaše dítě na něco takového už velké. Proč by člověk něco takového neměl dělat? Tak třeba proto, že to na konec může dopadnout tak, že si vaše dítě něco takového vezme natolik k srdci, že jakmile si jednou najde partnera nebo partnerku, kteří si budou chtít držet za ruce, daný člověk se k tomu může stavět tak, že řekne, že se za ruku držet nechce a ani nebude. Pro člověka, který je zejména v páru na něco takového zvyklý, to bude velký nezvyk a je možné, že se kvůli tomu budete chtít s daným člověkem rozejít, protože o něco takového, jako je přístup vašeho dítěte, nestojí. Kolikrát za něco takového mohou rodiče, protože v dětství měli k danému člověku takový přístup, že držení za ruce zakazovali nebo říkali, že je na to daný člověk už velký.

dva kluci

Mnoho rodičů si neuvědomuje, že chování k danému dítěti má neskutečně velký vliv a to kolikrát i v dospělosti daného dítěte. Pokud se tedy k danému dítěti v dětství nechováte dobře, je možné, že se dané dítě v budoucnu ke druhým také nebude chovat nejlépe. Je také možné, že si z něčeho takového vezme dítě ponaučení a bude se snažit nechovat se tak, jak jste se k danému dítěti chovali vy, což je rozhodně ta lepší varianta, ale mnohem častěji se vyskytuje ta první, což příliš dobré rozhodně není.

Všichni rodiče by se nad sebou měli zamyslet, protože je to opravdu o tom, že v budoucnu by mohlo mít vaše dítě velké problémy a to zejména v oblasti vztahů.