Podnikání

Využijte výhodné polohy pražského letiště k výletům do přírody


Všimli jste si někdy, na jakém zajímavém místě se nachází pražské ruzyňské letiště? Bylo vybudováno ještě před druhou světovou válkou na náhorní plošině nad Pražskou kotlinou a díky tomu se také samotnému letišti vyhýbá typický městský ruch, shon a stres. I když se tu pohybují tisíce turistů, je zde stále cítit z „ovzduší“ jakási nepopsatelná atmosféra volnosti a dobrodružství. Kdyby se letiště v Praze nacházelo jinde, rozhodně by to nemělo tak silný příznivý dopad na turistický ruch.

letiště Praha

Tohoto přírodního i technického fenoménu lze mistrně využít i pro nás samotné, tedy pro toho, kdo přímo necestuje letadlem, ale má možnost pronajmout si zde vůz z půjčovny aut v Praze autopujcovna-milan.cz. Výhodná poloha letiště předurčuje plánovaný výlet k tomu, aby se stal výjimečným a atraktivním, ať už se odtud vydáme jakýmkoli směrem. My bychom vás rádi nyní provedli okolím Prahy, zejména místy, která by stála za vidění, a s nimiž byste mohli pak mít jasno v tom, že Praha je velmi členitá a zajímavá i z pohledu přírodních krás.

Divoká Šárka

Divoká Šárka – vaše první cesta by mohla vést do Nebušic. Tam zaparkujete vůz a projdete se pěšky směrem k Přírodnímu parku Šárka – Lysolaje. Je tu tak podmanivá příroda, že vám bude připadat, že jste někde v divočině, nikoli na okraji Hlavního města Prahy.

Sídliště Řepy – zajeďte autem na konec Reinerovy ulice, za obchodním domem Hornbach, objevíte tu fantastickou Reinerovu vyhlídku s překrásným dalekým výhledem do blízkého i vzdáleného okolí. Sídliště Řepy patří k poklidnějším částem Prahy a vyplatí se tu navštívit i „staré Řepy“ mimo panelové sídliště. Objevíte tu například malebnou budovu kláštera kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Okoř a údolí Zákolanského potoka – na břehu rybníka v Okoři má postavený dům herec Jiří Krampol a až si jej zvenčí prohlédnete, neměli byste si nechat ujít procházku podél Zákolanského potoka Kovárským údolím ke kamennému viaduktu u Nového mlýna. Trasa se nachází na červeně značené turistické stezce „Poutní cesta Říp – Blaník“. Oblast byla dokonce vyhlášena Přírodním parkem Okolí Okoře a Budče a patří k nejzajímavějším místům ve střední Evropě.