Nakupování

Když se na zahradě rozezní zvuk stavebního kompresoru


Stalo se vám někdy, že jste byli přímým svědkem opravy silnice specializovanou stavební firmou, a pozorovali jste tu čilý stavební ruch, v němž doslova dominoval stavební kompresor? Jeho zvuk je nezaměnitelný, dieselový pohon je slyšitelný na stovky metrů daleko, a což teprve, jakmile se do hry zapojí pneumatické kladivo neboli sbíječka.

stavební kompresor

Práce se sbíječkou je zdánlivě náročná, ale ve skutečnosti se jedná o poměrně zábavnou činnost. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, doporučujeme, a naskytne-li se vám příležitost provést demoliční práce na své zahradě, neváhejte a pusťte se do práce. Může to vyznít jako ironický sarkasmus, ale tentokrát to s ironií nemá nic společného, protože sbíječka s dieselovým agregátem může být to jediné, co vám pomůže s rekultivací vlastní zahrady.

práce se sbíječkou

Může se vám to hodit například v situaci, kdy se s partnerkou dohodnete, že se konečně odstěhujete z městského sídliště na venkov, vyměníte za drobný https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Ddrobn%25C3%25BD doplatek městský byt s majitelem venkovského domu a váš vysněný cíl bydlet mimo rušné město je na dosah. Jakmile se však nastěhujete, uvědomíte si, že zahrada je plná různých nefunkčních staveb, a že převážná většina z nich je odlévána z betonu. Jedinou cestou, jak beton zlikvidovat, je sbíječka.

Obsluha stavebního kompresoru je poměrně snadná, nepotřebujete žádné školení ani výukový materiál, a co víc, kompresor je možné využít i pro jiné účely. Kupříkladu bude-li zapotřebí odstranit starý nátěr z nějaké kovové konstrukce – oplocení, kovové stříšky, ocelových nosníků atp., ke kompresoru lze připojit pískovací pistoli a s pomocí abrazivního materiálu zbavit tyto předměty nejen barvy, ale i odlupujících se plátů koroze, mastnoty, šmíru a dalších organických i anorganických nečistot. Dieselový agregát je spolehlivé zařízení, pracuje za všech povětrnostních podmínek včetně silných mrazů nebo letních veder.