Podnikání

Vyklízení bytu po kutilech

Koupili jste nebo zdědili byt a nyní se chystáte k jeho rekonstrukci? A zaskočilo vás to, že bývalý majitel v něm zanechal většinu vybavení buď z důvodu úmrtí anebo se s vámi prostě jen dohodl, že už jej nechce, a že se máte postarat o jeho likvidaci?

Probírka věcí – probírání se věcmi může být sice únavné, ale někdy tu narazíte na něco, co vás či vaše blízké osloví, a pak to může vyústit v příjemné překvapení. Kupříkladu se ve skříní povaluje pěkná barevná mikina a tříčtvrteční kalhoty, objevíte tu funkční toustovač, fén na vlasy, varnou konvici nebo dokonce notebook, takže to nemusí být marná práce. Nezapomeňte ovšem na základní hygienická pravidla a všechny předměty raději dezinfikujte, řádně vyčistěte a textilie vyperte s přídavkem sody a octa, který má dezinfekční účinky.

vyklízení bytu

Pozor na elektroinstalaci – kutilové dovedou vyzdobit byt či dům neuvěřitelným způsobem a mnohdy tu objevíte spoustu zásuvek a vypínačů, jimiž si zřejmě chtěli usnadnit nebo zpestřit život. Pokud se tu pustíte do vyklízení vy nebo vyklízecí firma, dávejte pozor na demontáže některých předmětů, co mohou být nějak s elektroinstalací svázané. Raději si před prací vypněte přívod elektřiny, alespoň do zásuvkových okruhů.

nepořádek po kutilech

Poličky a zase poličky – někteří kutilové nešetří silami a neustále vyrábí různá vylepšení, jejichž součástí mohou být poličky a police na knihy, na pokojové rostliny, bytové dekorace, sklo a porcelán nebo i na sběratelské exponáty. Toto vše demontovat a někam odvézt je náročný proces, což také značně zdržuje a vyklizení takového bytu vám může zabrat dvojnásobek původně plánovaného času.

Pevná pracovní obuv – mnozí z vás se s vervou do vyklízení bytu pustí bez příprav a nechtějí se s ničím příliš dlouho zdržovat, ale toto se nevyplatí, protože si můžete přivodit i úraz. Zvláště důležité jsou pevné boty, které zabrání kontaktu chodidla s některými ostrými předměty a také s nečistotami. Zapomeňte na různé letní sandály a žabky či dokonce domácí trepky, obujte alespoň tenisky a ještě lépe pevnou pracovní obuv s vyšší neklouzavou podrážkou.