Podnikání

Už mě to nebaví v Praze, stěhuji se do Chorvatska


Také bydlíte v Praze, milujete její krásy, zejména přírodní parky a různá tajemná zákoutí či architektonické skvosty, ale máte už dost tamního prostředí zejména, co se týče mezilidských vztahů a vývoje počasí? Co se týče vztahů mezi lidmi, to by bylo téma na několik sáhodlouhých vyprávění, někdy s velmi smutným koncem – tím se dnes zabývat nebudeme, možná snad někdy příště,…ono bohatě postačí, zmíníme-li se pouze o výkyvech a anomáliích v počasí mírného středoevropského pásma.

moře v Chorvatsku

Naše země se nachází v oblasti, kde se střídají čtyři roční období. To ví i malé děti, ale podstatné je, že je naše krajina vystavena velmi dlouhým zimám a obecně chladnému počasí. Je známo, že optimální teplota pro lidský organismus, aby se cítil skutečně příjemně, a nemusel vynakládat úsilí na ochlazování pokožky pocením nebo naopak na zahřívání vhodným pohybem či další vrstvou oblečení, je 23 až 24 stupňů Celsia. A v naší zemi se s takovou teplotou ovzduší setkáte jen několik dnů v roce, většinou v měsíci květnu, na začátku června, a na začátku září. Od poloviny září už je venku poměrně chladno a teplé jaro přichází až zhruba po patnáctém květnu, tedy máme tu pouhé čtyři měsíce tepla v roce, a to je opravdu málo.

krása Chorvatska

Velmi pozitivní vliv hraje i bosonohá chůze v přírodě, u nás si ji můžete dopřát v podstatě jen v létě, od června do srpna, přitom chůze naboso je velmi důležitá pro správné držení těla, a také pro duševní uvolnění, relaxaci, a pro správné fungování vnitřních orgánů, a též pro lymfatický a imunitní systém.

Nemůžete se proto divit, že je takový zájem o nemovitosti na prodej v Chorvatsku. Tam jsou zimy naopak velmi krátké a mírné, a jaro, léto a podzim tam mají zcela odlišný ráz. A naboso se tu můžete promenádovat na mořském pobřeží třeba i v lednu, protože studená voda na písečném povrchu je pro chodidla spíše balzám, než na obtíž.