Láska

Láska mezi sourozenci

Pokud je něco, co mnoho rodičů trápí, pak jsou to vztahy mezi jejich dětmi. Zejména v dětství to může být takové, že si člověk říká, že děti spolu nikdy nenajdou řeč a nikdy se spolu nebudou bavit normálně, ale uvidíte, že jakmile obě děti dospějí, bude na konec vše dobré. Pokud jsou děti malé, je pochopitelné, že si chtějí hrát a kolikrát si hrají tak, že se bijí, koušou apod. Je jasné, že něco takového by se nemělo dělat, jenže děti mají pocit, že bez toho to prostě nejde. To, že si spolu vaše děti nyní nerozumí a máte dokonce pocit, že jeden druhého nenávidí, pak věřte, že je to jen dočasné. Dané děti spolu jistě najdou řeč, ale nejdříve až v době, kdy dospějí. Dívky dospívají okolo 16 let věku. U chlapců je to o něco později, ale uvidíte, že společnou řeč na konec najdou.

dvě děti

Jak člověk pozná, že si na konec budou dané děti rozumět? Tak například tak, když se vám jako rodiči něco stane. Dané děti se budou snažit udělat pro vás maximum, abyste šetřili síly a může to být až takové, že nebudou mít problém rozdělit si i domácí práce, vaření apod. Možná byste se divili, jak spolu dva lidé mohou začít spolupracovat a jak se mohou najednou začít společně o vše starat.

Věřte, že vaše pochyby jsou zbytečné, protože na konec všechno dobře dopadne.

dvě dítka

Ano, určitě se najdou sourozenci, kteří spolu řeč nenašli a to například proto, že jeden ze sourozenců udělal rodině dluhy a ten druhý to nemohl překousnout, ale něco takového se vidí mnohem méně. Mohou nastat situace, kdy si sourozenci nebudou rozumět, ale uvidíte, že jednou společnou řeč najdou a to, i kdyby až na stáří. Na konec si všichni uvědomí, že je rodina důležitá a že je potřeba, abychom spolu alespoň nějakým způsobem vycházeli a to už jen kvůli našim rodičům, kteří se pro nás vždy snažili udělat maximum. Nebuďte smutní z toho, že si vaše děti teď nerozumí. Do budoucna to bude daleko lepší, než je to teď.