Nakupování

Učení hrou

Všechny děti se potřebují od malička naučit mnoha věcem. Něco jim dá pěkně zabrat, ale mnoho věcí se učí hrou. Motoriku, jako je lezení po čtyřech, sezení a poté první krůčky, to se většinou odehrává v našich domácnostech, ale v momentě, kdy s dítětem začneme chodit ven na dětská hřiště, do parku, do lesa, tam už celý svět jedna velká škola, která přispívá k rozvoji jak pohybových dovedností, tak i ke znalostnímu učení. A na tento typ učení tu máme např. lesoparky.

Lesopark je běžný park, ale je doplněný o řadu prvků a to jak na pohybové aktivity, jako jsou prolézačky, domečky či skluzavky, tak je park doplněný o nejrůznější cedule s popisem přírody a zvířat, ale můžeme najít i tabule, na kterých jsou různé hry, kvízy nebo třeba pexeso. Dobře vymyšlené dětské hřiště s hracími a vzdělávacími panely je zábavou pro celou rodinu, protože některé tabule mohou být zaměřené i na větší děti či na rodiče.

dětské hřiště

Učit děti hrou je krásný způsob, jak je nenásilně vzdělávat. I obyčejné skákání panáka, který je nakreslený na zemi, může naučit dítě číslice, aniž by si to dítě uvědomilo. Stejně tak procházka lesoparkem, kde budou dřevěné sochy zvířat a ptáků, kde budou popsané jednotlivé stromy, keře a květiny, to není škola a přesto se dítě naučí je rozeznávat.

dětské hřiště

Ulehčit dětem učení, to je potřeba najít způsob, jak mu podávat informace, aby si je snadno zapamatovalo. Hrou na čerstvém vzduchu to určitě půjde snadno a uvidíte, že když půjdete kolem cedulí podruhé, potřetí, samy už budou odpovídat na otázky, které tam jsou napsané. Nemáte nikde v okolí žádné inspirativní dětské hřiště? Tak byste to měli navrhnout svým zastupitelům. Můžete jim klidně navrhnout, aby se podívali na nabídku firmy Detskahriste, která se v oblasti dětských hřišť skutečně vyzná a má jich širokou nabídku.

Učit se hrou, to je ta pravá cesta.