Nakupování

Jak podpořit produkci kolagenu?


Produkce kolagenu je důležitý pro zlepšení zdraví a udržení zdraví v mnoha částech našeho těla. Například pro zlepšení zdraví naší kůže, kloubů, kostí nebo svalů. Kolagen je bílkovina, která se nachází v našem těle. Nachází se v kůži, šlachách, vazech nebo kostech. Pokud je hladina collagenu na zdravé úrovni, udržuje to naše buňky zdravé a tím bude zdravé i naše tělo. Zajímavostí o kolagenu je třeba to, že čím více ho máme, tím více je naše tělo schopné ho produkovat. Funguje pomocí dominového efektu. Můžete užívat doplňky stravy v podobě kolagenu, anebo podpořit tvorbu kolagenu několika jednoduchými způsoby.

Aloe vera

Gel z aloe vera je známým způsobem pro hojení ran a jejich zklidnění. Proč? Protože látky obsažené v gelu aloe vera podporují tvorbu kolagenu v místě, kde ho aplikujeme, a pokud ho užíváme orálně, tak dosáhneme zvýšení kolagenu celkově v našem těle. Zlepšuje také stav naší pokožky.

aloe vera

Vitamín C

Tvorba kolagenu se také zvyšuje potravinami bohatými na vitamín C. Vitamín C podporuje syntézu kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová má zase vliv na tvorbu kolagenu. Proto bychom měli přijímat více potravin s obsahem vitamínu C. Jsou to například pomeranče, citróny, grepy, pomelu, rajčata, červená paprika, brokolice nebo jahody.

Mořské řasy

Mořské řasy jsou bohaté na vitamíny a minerály. Jsou součástí asijské kuchyně a nesmírně zdravé. Konzumace řas zabraňuje oxidaci, která by mohla poškodit naši pokožku a také udržuje kolagen v našem těle. Můžete zařadit mořské řasy do vaší stravy, anebo je užívat ve formě doplňků stravy.

mořské řasy

Ochrana proti slunci

Ochrana proti slunci je důležitá nejenom pro naše zdraví, ale také z důvodu, že slunce poškozuje náš kolagen. K ochraně https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-socialne-pravni-ochrane-deti/uplne/ před sluncem bychom měli používat krémy s vysokým ochranným faktorem, sluneční brýle, klobouk a také oblečení, které zakryje co nejvíce naší pokožky.