Nakupování

K čemu vám bude dobrý bulharský tribulus


Kdybychom se vás zeptali, co je to stres, zřejmě byste tento velmi nepříjemný stav dokázali barvitě popsat. Ale kdybychom otázku poněkud rozšířili a chtěli po vás i bližší definici všech stresových vlivů, které alespoň vám den co den vstupují do cesty, možná byste na některé z nich zapomněli, nebo je vůbec nepovažovali za stresové. A to je právě jeden z největších problémů současné doby, lidé totiž nedokážou dostatečně přesně a citlivě rozlišit, co je stresuje.

vystresovaný a vyčerpaný muž

Seskupením mnoha drobných stresových vlivů, jako jsou nesmyslné hádky, zvyšování hlasu, mezilidské konflikty kvůli maličkostem, domácí násilí, šikana na pracovišti nebo ve škole, ale třeba i odmítnutí pomoci, neopětovaná láska, drobné vydírání, manipulace, projevy nadřazenosti či submisivity – to vše přispívá k permanentnímu navýšení stresových hormonů v krevním oběhu.

adaptogenní bylina

Příliš mnoho adrenalinu a kortizolu v krevním řečišti v delším časovém úseku významně snižuje mužům testosteron, a ti se pak stávají spíše eunuchy, neschopnými figurkami, co připomínají spíše líné loutky, závislé na alkoholu, sladkostech, fastfoodu, kofeinu a kolových nápojích. Od takového muže, vyčerpaného a znaveného životem, nemůžete očekávat mnoho pozitivního, a to jak v zaměstnání, tak i ve volném čase.

Co s tím, dá se s tím vůbec ještě něco podniknout? Ano, dá. Kromě zacílení na stresové vlivy a jejich eliminaci doporučujeme užívat tribulus bulharský, tedy bylinku, známou u nás jako Kotvičník. Ten je zařazován mezi takzvané adaptogeny, což jsou rostliny, které udržují v organismu hormonální rovnováhu. Potlačují výskyt stresových hormonů a podporují tvorbu testosteronu.

Adaptogeny jsou byliny prověřené staletími, užívaly se již ve starověku a lidé o nich ví velmi mnoho, mimo jiné i to, že nejsou návykové (nejsou to drogy), a že nemají v podstatě žádné vážnější vedlejší účinky.