Nakupování

Jak se vyznat ve světě menstruačních potřeb

Není se ale vůbec čemu divit. Bolesti břicha, hlavy, předcházející premenstruační syndrom, nevolnosti nebo křeče a samozřejmě také zhoršená nálada – na to všechno se musí ženy připravit. Správná příprava však spočívá také v nákupu menstruačních potřeb, bez kterých se menstruace neobejde. A jak se vlastně v komplikované světě tamponů, vložek a kalíšků je možné vyznat? Velké množství žen sahá i dnes po osvědčených vložkách. Samotný svět těchto známých pomůcek však bývá pro orientaci v něm jen sám o sobě náročný. Musíte se totiž orientovat podle mnoha parametrů, kterými se jednotlivé druhy vložek odlišují – na druhou stranu, ženy mají alespoň větší možnosti výběru toho, na co jsou už mnoho let zvyklé.

Bolesti v podbřišku

S postupem doby se také mění tvar a struktura těchto pomůcek, takže je dnes lze považovat za relativně pohodlné. Ženy, pro které je aktivní pohyb v životě vším a nedokáží si představit den bez odpoledne v posilovně nebo bazénu zase s oblibou sahají po tamponech. I přes různé intenzity savosti se stále jedná o velmi malou pomůcku, kterou s sebou můžete nabalit prakticky všude. A hodit se vám bude hlavně v případech, kdy vás krvácení potká třeba na dovolené u moře. Mezi relativně novodobé pomůcky patří menstruační kalíšek a kalhotky. Kalíšek je většinou vyroben ze silikonu a přímo zachytává tekoucí krev.

Menstruační vložky

Vybrat si můžete z mnoha barev, ale některým ženám tato pomůcka prostě nevyhovuje. Zcela jinak jsou na tom menstruační kalhotky. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vlastně menstruační kalhotky fungují? Prakticky stejně jako běžné spodní prádlo – jen je po uplynutí určitého časového intervalu nutná jeho výměna. Právě proto po nich mnoho žen sahá – jsou totiž velmi pohodlné a člověk ani nepozná, že má na sobě menstruační pomůcku. Jejich třešničkou na dortu je také výběr z mnoha střihů, barev a designů, takže dokonce ani vaše okolí nemusí poznat, že menstruaci zrovna máte, jak si někteří často myslí. Tak po čem při výběru saháte vy?