Podnikání

Jak vyčistit koberec důkladně a efektivně

Vyčistit koberec tak, aby zas vypadal jako nový, není jen tak. Celý vtip této pointy totiž spočívá v tom, že je to textilie, nikoli pevný kus hmoty, a že koberec je nasákavý vodou. Kdyby bylo možné koberec dočasně, jen na pár minut nechat „ztvrdnout“, aby se jeho povrch podrobil čištění, a aby bylo možno jednoduše jej setřít hadrem, jak je tomu u všech pevných krytin, jako jsou dlažba, plovoucí podlaha, parkety nebo vinyl, nebylo by zapotřebí podnikat tak náročná extempore.

cvičení na koberci

Jestliže doma na koberec nedopatřením rozlijete omáčku na špagety s kečupem, bude to nejen nepěkné, ale přinese vám to spoustu starostí. Vyčistit skvrnu od kečupu pouhým kartáčem a některými čistidly se vám zřejmě podaří, ale vy musíte v první řadě nečistotu ihned odsát. Mohl by se k tomu použít průmyslový vysavač, který odsává tekuté nečistoty.

Ale pokud potřebujete vyčistit celou plochu koberce, museli byste jej nejprve namočit, pak drhnout kartáčem, a na závěr vysát, a to by vyžadovalo dlouhé hodiny namáhavé práce a navíc nejistotu, zda se vám podaří včas odsát všechny nečistoty a zároveň tekutinu, aby se pod vámi netvořila na podlaze plíseň.

nohy na koberci

Jak to řeší profesionálové

Jestliže necháte vyčistit koberec profesionální firmou, která používá systém Rotovac, bude to v podstatě optimální způsob čištění koberců. Stroj totiž důkladně prohněte všechna vlákna rotujícími kartáči, takže zastane totéž, co vy s kartáčem ručním, a ihned poté, bez prodlevy, odsaje tekutinu i nečistoty silným pod tlakem do sběrné nádoby. Kombinace rotačního pohybu a nasávání nečistot je to jediné efektivní, co vašemu koberci dovolí mít původní vzhled.

Právě proto se také Rotovac těší dobrým referencím https://ebrana.cz/reference a právě proto vám jej také můžeme doporučit. Zbaví vás jak zbytků nečistot a různých skvrn, tak i typického odéru, který vzniká na kobercích při našlapování bosými chodidly.