Nakupování

Jak mít opticky větší interiér?

Stavět dům není nic jednoduchého, obzvlášť před, kdy musíte konzultovat návrhy domu a musíte vše dokonale navrhnout s pomocí projektanta, někteří lidé si to také navrhují poměrně sami v rámci možností, a to rozhodně není nic jednoduchého. Pokud toto zvládnete bez nějakého zhroucení, jste jedničky! Ovšem při takovém navrhování domu musí padnout na to, abyste si dům a interiér zařizovali s rozvahou a abyste mysleli i na to, že chcete mít váš interiér opticky větší. To je velmi důležité proto, aby prostor nepůsobil stísněně, aby bylo vše uloženo tam, kde to má být a aby zkrátka nebylo v místnostech nic navíc, co tam nepatří.

schody

Věřte, že pokud tam bude něco navíc, tak to poznáte a nebudete se v místnosti cítit dobře. To je pravidlem, takže byste si měli dávat pozor na to, co vše v místnosti chcete a přemýšlet už jak se dělá teprve projekt. Pak při zařizování už může být jednoduše pozdě. Když se ale vrátíme zpět k tomu, aby vypadal prostor co největší a aby zkrátka vypadal vzdušně, je třeba se řídit několika radami. Pokud máte možnost, přidejte si do domu co nejvíce oken, jednak ušetříte za energii, protože budete mít všude ve svém domě světlo, jednak jednoduše bude prostor působit opticky větší a bude vám připadat, že je to velká místnost.

schodiště

Takto působí okna a pokud je nějaká hlavní věc, které byste se měli držet pro to, aby váš prostor vypadal větší, tak to jsou jednoznačně okna, to si pište. Dejte si okna všude, byť to bude stát peníze, ale raději do toho ty peníze investujte, protože ony se vám vrátí časem zpět, až nebudete muset tak svítit světly. Další věcí, na kterou byste měli brát ohled jsou kromě oken také dveře, které budete vybírat sice až nakonec, ale dveře vybírejte takové, které propouští světlo, ať máte zase co nejvíce světla v pokoji. Mimo to se zaměřte také na samonosné schodiště, je to rozhodně lepší než zděné, protože prostor pod schodištěm můžete jednak nějak využít, jednak to bude opět vypadat, že je prostor větší.