Peníze

Co si počít bez peněz?

My lidé máme nejrůznější potřeby. A abychom je dokázali uspokojit, potřebujeme obvykle dostatek finančních prostředků, za něž si lze koupit všechno to, co je z nějakého důvodu potřeba. Dokud nám peníze na to potřebné stačí, nemáme si na co stěžovat, na rozdíl od situace, kdy nám někdy peníze dojdou. A v případě snad všech lidí na celém světě vždy hrozí aspoň určité riziko, že peníze dojdou. Protože naše příjmy nejsou na rozdíl od možných výdajů neomezené.

americké mince

Někdy tak my lidé nemáme peníze, které by byly potřeba. A potřebovali bychom získat nějaké další. Což je ale v mnoha situacích hodně složité, případně dokonce naprosto nemožné. A když nezískáme další a dostatečné peníze vlastní? Pak už se nabízí vlastně jenom možnost si je od někoho půjčit.

Kvůli půjčkám se obvykle oslovují banky. Aspoň tedy u nás. My Češi jsme zvyklí na to, že jsou to banky, kdo peníze poskytují, protože to u nás má dlouholetou tradici. A za dlouhá desetiletí vlády komunistů se vlastně nikde jinde půjčka ani sehnat nedala.

americké dolary

Ale banky nám někdy odmítnou půjčku dát. Jejich zaměstnanci nám třeba oznámí, že nemáme žádoucí příjmy, že nás zbavují naděje záznamy v registrech dlužníků, že nám nelze půjčit kvůli exekucím nebo jiným možným komplikacím. A pro ty, kdo se domnívají, že se půjčky poskytují jenom v bankách, je to konečná. Ti už se nedočkají, protože banky posuzují žadatele podle víceméně stejných náročných kritérií.

Ale ti, kdo vědí, kam se ještě dá obrátit, pořád ještě ztracení nejsou. Ti vědí, že jim může dobře posloužit i nebankovní americká hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/. Která nemá nic společného ani s bankami, ani s jejich přísnými pravidly. U takové nebankovní hypotéky se uspěje skoro hned, jakmile se tu žadatel zaručí za splácení zástavou vhodné nemovitosti. A to je podmínka, kterou zvládnou splnit i lidé v té nejhorší finanční situaci.